scorecardresearch

Google AdWords - Kampanyayı “Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı” Türüne Yükseltme

40 izlenme
Kategori Eğitim
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bu videomuzda “Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı” kampanya türüne nasıl geçiş yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Bildiğiniz gibi Google temel iki adet reklam ağına sahiptir. Arama Ağı, Google Arama, Alışveriş, Haritalar, Görseller ve Gruplar'ın yanı sıra AOL gibi Arama Ağı iş ortağı sitelerini de içerir. Görüntülü Reklam Ağı ise reklamlarınızın görünebileceği bir milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir gruptur. Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı bu iki reklam ağında tek bir kampanya altında reklam vererek maksimum sayıda kullanıcıya ulaşmanızı sağlar.

3) Eğer yeni bir kampanya oluşturacaksınız, Adwords hesabınızda Kampanyalar sekmesine geldikten sonra +Kampanyalar tuşuna tıklayıp, Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı Seçeneği İle tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır.

4) Eğer mevcut kampanyanızı geçirmek istiyorsanız o zaman ilgili kampanyayı seçip Ayarlar sekmesine tıklayıp hemen altından Tüm Ayarlar’ı seçin. Açılan ekranda Tür kısmında Yalnızca Arama Ağı yazan kısma düzenle diyoruz.

5) Önünüze Yalnızca Arama Ağı diye gri bir tuş çıkacaktır, onun üzerine tıkladıktan sonra Arama Ağı Görüntülü Reklam Ağı Seçeneği İle yi seçip Kaydet’e tıklayabilirsiniz.

6) Son olarak eğer mevcut kampanyanız eski sürüm olan Arama ve Görüntülü Reklam Ağı türündeyse yeni sürüme geçiş için ilgili kampanyayı seçip Ayarlar sekmesine gelin. Tür kısmının altındaki sarı uyarıyı okuduktan sonra Başlayın'ı ve ardından Devam et’e tıkladıktan sonra Hemen Yükseltin seçeneğine tıkladığınızda işlem tamamlanacaktır.
Etiketler