scorecardresearch

Google AdWords - AdWords Reklam Başlıklarını Uzatma

56 izlenme
Kategori Eğitim
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Google arama ağlarında gösterilen metin reklamlarınızda, potansiyel müşterilerinize göstereceğiniz reklam başlığı ve reklam metni geri dönüş oranınız ve reklam performansınızla yakından ilgilidir. Bu nedenle ekranda göstediğiniz metnin ürününüzle ve sağladığınız hizmetle bire bir olarak eşleşmesi gerekir.

Aynı zamanda metin reklamlarda daha uzun başlık kullanımının kullanıcıların dikkatini çekmekte oldukça başarılı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle AdWords’te kullanabileceğiniz bir özellik sayesinde daha uzun başlıklar oluşturabilirsiniz.

Metin reklamlarınız 4 temel alandan oluşur: Başlık, Açıklama satırı 1, Açıklama satırı 2 ve URL

Açıklama satırı 1’de yer alan metnin sonuna koyacağınız bir noktalama işareti, bu satırı başlığınız ile birleştirerek daha uzun bir başlık oluşturulmasını sağlayacaktır. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğinizi gibi Üstte yer alan reklam başlığı altındaki reklamda Başlık ve Açıklama satırı 1 birleşerek tek bir başlık haline gelir.

Uzun başlık kullanımı sadece arama sonuçlarının üst tarafında çıkan reklamlarda kullanılabilmektedir. Bu nedenle reklamınızın sayfanın üstünde olmasını hedefleyerek ve kampanyanızı bu yönde optimize ederek bu özellikten yararlanabilirsiniz.
Etiketler