scorecardresearch

AdWords Reklam Politikaları - Google Adwords Seminerleri

69 izlenme
Kategori Eğitim
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Google AdWords Reklam Politikaları

Reklamlarınız, anahtar kelimeleriniz ve web siteniz için yönergeler. Politikalarımızı ihlal eden reklamlar yayınlanamaz.

-Google'ın reklamcılık politikaları; reklamlarımızı görüntüleyen kullanıcılara iyi bir deneyim sunmak, reklamlarınızda başarılı olmanıza yardımcı olmak ve reklamların, göründükleri ülkelerdeki geçerli yasalara uygun olduklarından emin olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

-Reklamların kullanıcılar için güvenli ve uygun olduğundan emin olmak amacıyla tüm AdWords reklamları bir onay sürecinden geçer. Yeni bir reklam oluşturduğunuzda veya mevcut bir reklamda değişiklik yaptığınızda söz konusu reklam, reklamcılık politikalarımıza uyduğundan emin olmak için otomatik olarak incelemeye gönderilir.

-Bu politikaları ihlal ettiğini tespit ettiğimiz reklamlar Onaylanmadı veya Askıya alındı olarak işaretlenir ve bu durumdayken yayınlanamaz.


Ticari Marka Politikası

Bir ticari marka sahibi, ticari markasının AdWords reklamlarında kullanımıyla ilgili Google'a bir şikayette bulunursa, Google durumu araştırır ve söz konusu ticari markanın AdWords metin reklamlarında kullanımına belirli sınırlamalar getirebilir.

Ticari markaların AdWords metin reklamlarında ne zaman kullanılabileceğini belirleyen çok sayıda faktör vardır. Aşağıda açıklanan faktörlerin yanı sıra, bu politikalar yalnızca, ticari marka sahibinin Google'a geçerli bir şikayette bulunduğu ve ilgili terimlere Google reklam kampanyalarında sınırlama getirilmesini istediği ticari markalı terimler için geçerlidir.


Sağlık & İlaçlar

Google AdWords, sağlıkla ilgili içeriğin tanıtımına kısıtlamalar getirmektedir. Sağlıkla ilgili ürünlerin reklamları için, reklamını yaptığınız içeriğe ve hedeflediğiniz ülkeye bağlı olarak farklı gereksinimler bulunmaktadır. Hem içeriğe ilişkin, hem de ülkeye özel sınırlamalarımızı okuduğunuzdan emin olun.
Detaylı bilgi için: support.google.com/adwordspol...


Reklam Ağını Kötüye Kullanma

Google Ağı'nda sunduğumuz reklamların kullanıcılar için yararlı, çeşitli, alakalı ve güvenli olmasını isteriz. Bu nedenle, aşağıdakilerin hiçbirine izin vermemekteyiz: -Kötü amaçlı reklamlar, siteler veya uygulamalar
-Kullanıcılara çok az özgün bilgi sunan ve daha çok trafik oluşturmaya odaklanan sitelerin tanıtımını yapan reklamlar
-Reklam açık artırmalarında adil olmayan avantaj sağlamaya çalışan işletmeler
-İnceleme süreçlerimizi atlatmaya çalışan işletmeler

Tüm politikalarımız, yüksek kalitede kullanıcı deneyimini korumak amacıyla oluşturulmuştur. Bu standartların altında kalan reklamların yayınlanmasını engellemek için uygulama sistemleri ve süreçleri geliştirdik. Reklam inceleme süreçlerimizi aldatma ve atlatma girişimlerini çok ciddiye alıyoruz. Bu nedenle kurallara uymanızı öneririz.
Etiketler